Napis SOSW
A- A A+

Aktualności

To był taki piękny bal...

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018
0809 lutego 2018 roku w polickiej restauracji "Pit & Rock City Restaurant" odbyła się studniówka klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego oraz bal klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 20.00 i trwała prawie do 3.00 w nocy. Po uroczystym powitaniu wszystkich zaproszonych gości oraz przemowie Pana Dyrektora Ryszarda Budzisza nadeszła pora na ten najważniejszy taniec, do którego młodzież przygotowywała się od bardzo dawna. Tradycyjny polonez odtańczony został w bardzo podniosłej atmosferze. I to była jedna, ale nie jedyna, z tych niezapomnianych chwil tamtego wieczoru i samej studniówkowej nocy. Przy dźwiękach naszej ulubionej muzyki, którą przygotował dla nas DJ, a także we wspaniałej atmosferze pełnej radości, szacunku i wzajemnej życzliwości bawiliśmy się znakomicie. Także program artystyczny przygotowany przez klasę 3 LO wywołał dużo pozytywnych emocji. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim tym,bez których pomocy ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom, a także Rodzicom. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do relacji fotograficznej w naszej galerii.  GALERIA

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 21, luty 2018
ziemiaZ okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ziemi (22 kwietnia), zachęcamy uczniów do podjęcia działań przyrodniczo-plastycznych, które mają na celu wzbogacenie wiedzy na temat ochrony otaczającego nas środowiska. W związku z tym wydarzeniem, zostaną zorganizowane wewnątrzklasowe konkursy: plastyczny i przyrodniczy. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszego Ośrodka.

Czytaj więcej...

Szkolna Liga Zadaniowa z matematyki - zadanie nr 4

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 21, luty 2018
matematykaLigaCzas na kolejne zadanie.

Zadanie nr 4

Cykliczne spotkania w bibliotece klas młodszych

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 21, luty 2018
KRYCHA ZDJECIA 103
Dzień Języka Ojczystego 21 lutego, to okazja do podzielenia się ze społecznością szkolną swoimi doświadczeniami uczniów klas młodszych. Cykliczne spotkania w Bibliotece Miejskiej w Policach i lekcje otwarte w kręgu bajek i baśni, zaowocowały rozwojem czytelnictwa u uczniów klas: 1-2-3 c Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej...

Akcja - Noc filmowa

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018
IMG 1083 Noc kinowaW nocy z 16 na 17 lutego 2018 r. ( z piątku na sobotę), uczestniczyliśmy w międzygimnazjalnej filmowej „Nocy horrorów”, która odbyła się w MOK-u w Policach. Fundusze zebrane podczas II Edycji Nocy w kinie zostały przekazane na rehabilitację Klaudii Łój, młodej mieszkanki naszego powiatu, która zmaga się z nowotworem nerki. Akcje zorganizowała Młodzieżowa Rada Regionu w Policach i Samorząd Uczniowski. Do imprezy tej zostali zaproszeni uczniowie szkół powiatu polickiego. Seanse filmowe trwały całą noc, a w przerwach między filmami można było porozmawiać i spotkać się z rówieśnikami z innych szkół polickich. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Leśne spotkania z klasą I, II, III

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018
IMG 7254 spotkanie z leśnikiemKilka dni wcześniej trwały w klasach przygotowania. Uczniowie wraz ze swoimi paniami wykonywali medale z krążków z drewna, by w dniu 7 lutego odbyło się spotkanie z leśnikiem panią Agatą Cyrus z Nadleśnictwa Trzebież. Dzieci obejrzały film o zwierzętach leśnych w różnych porach roku. Pani Agata przedstawiła różne sylwety znajomych mieszkańców lasu. Pokazała również tropy naturalnej wielkości Wszyscy z zaangażowaniem starali się odcisnąć je w wilgotnym piasku. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.

Konkurs na najciekawszy dialog w języku angielskim

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018
IMG 20180215 160757
Wzięli w nim udział uczniowie liceum, szkoły zawodowej , jak i słuchacze z PSS. Zadanie polegało na wymyśleniu najciekawszego, najbardziej zabawnego lub najnudniejszego dialogu do ilustracji. Spośród 20 prac wyłoniono zwycięzców. 1 MIEJSCE – Mateusz Kostrzewa 2 LO 2 MIEJSCE – Patrycja Mendyk 3 LO 3 MIEJSCE – Danusia Synowiec 2 LO. Nagrodzonym serdecznie gratuluję pomysłów i zapraszam do udziału w następnych konkursach.


Walentynki w SOSW Nr 1

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 19, luty 2018
27983035 1234621663336379 7836004114571292768 o
14-go lutego w naszej Szkole już od pierwszej przerwy zaczęła pracować „Poczta Walentynkowa”. Agnieszka Walkiewicz wraz z pomocnikami – Natalką Lisicką i Adrianem Przygodą przekazali ponad 50 serduszek dla wybranych osób.

Czytaj więcej...

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1
dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo
im. Marii Grzegorzewskiej w Policach
ul. Janusza Korczaka 53
72-010 Police

Loga